6 dubna, 2022

Trh s nemovitostmi v roce 2022

Co se v posledních měsících děje na trhu s nemovitostmi ?

Jak jste určitě zaznamenali, ostře se zpřísňují podmínky pro získání hypotéčního úvěru. Zvyšují se úrokové sazby a zpřísňují se podmínky pro dokazování měsíčního příjmu u žadatelů. Oproti tomu stále mírně rostou ceny bytů, i když jejich prodej je stále složitější a časově náročnější.

My, realitní makléři říkáme, že trh se zpomaluje. Nejistota vyvolaná pandemií a následně válkou na Ukrajině má vliv i na rozhodování českých lidí, zda investují své finanční prostředky do nového bydlení, nebo si raději ponechají finanční rezervu. Díky tomu všemu dochází ke zvýšené poptávce po nájmu  jako alternativě místo koupě bytu.

 Ke zvýšenému zájmu o nájemní byty  přispívá i poptávka po bydlení od Ukrajinců, kteří přišli do České republiky. Zvýšená poptávka má samozřejmě za následek růst ceny nájmu. Při porovnání letošního prvního čtvrtletí s loňským rokem došlo v Praze k navýšení o 10 % a mimo Prahu o 6 %. Do budoucna lze očekávat navýšení ceny u nově uzavřených nájmů až o více jak 20 %. Naopak očekáváme, že ceny nemovitostí budou  v letošním roce stagnovat a dojde k dalšímu  zpomalení prodeje nemovitostí.

Kdo uvažujete o prodeji své nemovitosti, rozhodujte se rychle. Rok 2020 a 2021 už se nevrátí.

Kontaktujte nás a my Vám rádi s případným prodejem pomůžeme.

Kde nás najdete

Vinohradská 2396/184
130 00 Praha 3

Zavolejte nám


Napište nám


Sociální sítě a myapartmentphone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram