13 října, 2020

Co víte o dřevostavbách?

Dřevostavby

 

Dřevostavby jsou jedno velké téma dnešní doby, lacinější stavby v kratší době, pro které se rozhodlo v poslední době mnoho lidí. Jsou skutečně všechny tak kvalitní, jak je firmy prezentují? Tak například aktuální zástavba dřevostaveb na území České republiky se podle odborníků pohybuje kolem 15-16% s předpokládaným nárůstem v dalších letech.

 

Jaká je životnost dřevostavby? | AITIA

Dřevostavby zde nejsou tak populární, jako například v severských zemích a to také díky tomu, že v obsáhlé nabídce se u nás bohužel najde i ta nekvalitní, dalším případem nižší poptávky je spoustu mýtů, které o dřevostavbách kolují. Vezměme v potaz třeba takovou zažitou představu ,,dřevo shoří stejně rychle, jako papír“, nebo ,,dřevo napadnou škůdci“, další obava ,,budu slyšet každý krok“, nebo další otřelé ,,dřevostavba nevydrží“. Tyto mýtusy vám nyní přiblížíme. Dřevo musí splňovat pevné a platné protipožární předpisy a ty jsou naprosto pro všechny stavby stejné, takže pokud shoří, bude hořet zhruba stejnou rychlostí, jako stavba klasická. Dřevostavby při správné údržbě mají životnost minimálně stejnou, jako klasický zděný dům. Technologie jsou v dnešní době natolik pokročilé, že zajišťují životnost dřevěných konstrukcí okolo sta let, fasádních prvků i 50 let. Další věc s kterou si dřevo poradí je akustika, dokáže pohltit mnohé zvukové vlny, proto je důležité už u návrhu stavby myslet na zvukovou izolaci, ideálním příkladem je opláštění dřevěné konstrukce sádrokartonovými deskami, společně s izolací například minerální vatou apod.  Napadení škůdci se také nemusíte obávat, pokud si zrovna dřevostavbu nenecháte stlouci u nějakého „hobby kutila“, to je další věc, která je již dávno vyřešená a jasně daná předpisy.

 

Příklad sendviče konstrukce z -  http://www.domyduha.cz/

 

 

 

 

Kde nás najdete

Vinohradská 2396/184
130 00 Praha 3

Zavolejte nám


Napište nám


Sociální sítě a myapartmentphone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram