22 ledna, 2020

Ceny nových bytů v Praze stále rostou!

Ceny nových bytů v Praze stále rostou!

Ceny nových bytů v Praze neustále rostou a pokles růstu je stále v nedohlednu. Rokem 2020 je PRŮMĚRNÁ cena za jeden metr čtvereční v našem hlavním městě 103 413 korun, tato částka představuje nárůst o celé dvě procenta oproti předchozímu čtvrtletí.

Ceny

Jen v loňském roce činilo zdražení 6,4%. Za zcela průměrný byt v Praze například s rozlohou 55m2 kupující zaplatí zhruba 5,69 milionu korun, rok předešlý by koupě takového bytu vyšla na 5,35 milionu korun. V roce 2018 nové byty dokonce zdražovaly o 13,5%. Tyto číselné statistiky jsou převzaty od společnosti EKOSPOL, která pražský trh ve vztahu s nemovitostmi monitoruje již přes 13 let. I když růst cen v roce 2019 zpomalil na polovinu, přesto je pražský trh stále v čele zdražování. Chceme-li k bytu pořídit ještě sklep, nebo garážové stání, náležitě si připlatíme, jelikož uváděná procenta a ceny výše jsou ‘‘čísla‘‘ pouze za samostatné bytové jednotky. Do uvedených výpočtů jsou zahrnuty pouze byty v nově postavených projektech, nabídky zrekonstruovaných bytů se do analýzy nepromítají. Letos se nevyhneme stálému nedostatku stavebních pozemků, ani složitému povolování nových staveb, proto očekávejme spíše stagnaci a další nárůst cen maximálně o 3%. V předchozích čtvrtletích docházelo k nárůstu cen také kvůli enormnímu zdražení stavebního materiálu a prací. Uvidíme co nám přinese rok 2020 a jak se situace bude vyvíjet Vás budeme i nadále informovat.

Kde nás najdete

Vinohradská 2396/184
130 00 Praha 3

Zavolejte nám


Napište nám


Sociální sítě a myapartmentphone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram