13 prosince, 2019

Optické zvětšení prostor malého bytu

Optické zvětšení prostor malého bytu

Vzhledem k tomu, že ceny bytů rok od roku rostou, velká část z nás je nucena bydlet v bytech menších. Jak si s malým prostorem poradit a jak ho popřípadě zvelebit a opticky zvětšit? Hlavní roli zde hraje hlavně uspořádání nábytku, vzory, barvy a zrcadla. Přinášíme vám pár užitečných rad, jak na to.

Zrcadla, aneb hra s odrazy

Jedním z největších pomocníků při zvětšování malých prostor je zrcadlo. Můžeme zvolit zrcadla velkoformátová, nebo více malých vhodně umístěných do prostoru, nebo například i nejrůznější mozaiky, které si zvládneme sami doma vytvořit pomocí menších kousků (úlomků) zrcadel. Zrcadla můžeme umístit ať už v rámu, nebo bez něj, ale vždy dbejme na to, aby byla umístěna na pohledovou stěnu, nebo nakonec místnosti, díky odrazům se tak vytvoří dojem větších prostor

optika

Jemné vzory a světlé barvy

Pokud vymalujeme v malém bytě tmavou barvou, opticky a pocitově ho zmenšíme na tolik, že budeme moci vzít do ruky kýbl s barvou a bílit, až do úplného vybílení (samozřejmě s nadsázkou řečeno). Alfou a Omegou malého bytu je zkrátka světlý základ, ale pozor, nemyslí se tím jen a pouze výše zmíněné stěny, ale také nábytek a podlahy. Ideální jsou tedy neutrální a světlé barvy, to samé platí i u vzorů, a to zejména na podlaze. Dobrou volbou je tedy jednolitá podlaha, nebo velkoplošné vzory, které propojují celý byt, než volba drobných a výrazných vzorů. Byt pak můžeme pro zpestření doladit nejrůznějšími barevnými doplňky, detaily, nebo třeba květinami.

traditional-living-room

Uspořádání nábytku

Klíčovou částí optického zvětšení bytu je například také vybourání zbytečných stěn a příček, byt se prosvětlí a výrazně se ihned pocitově zvětší. Takže pokud takovou možnost máte a nejedná se zrovna o nosné stěny uprostřed místnosti, rychle s tím pryč. Obytné zóny pak můžeme oddělit nejrůznějším nábytkem (police,  policové díly, nábytkové stěny atd.). Další věcí je pak samotné uspořádání, nezarovnávejte například křesla, nebo pohovky do jedné linie, pokud je umístíte do prostoru, získáte tak vzdušnější dojem interiéru.

Kde nás najdete

Vinohradská 2396/184
130 00 Praha 3

Zavolejte nám


Napište nám


Sociální sítě a myapartmentphone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram