+420 602 202 452
ace@remax-czech.cz

19 dubna, 2021

Očekávané změny na hypotečním trhu

Úrokové sazby hypoték jsou nyní výhodné a stále velmi nízko. V nejbližší době ale můžeme očekávat jejich pozvolné zdražování, ''levné'' hypotéky dlouho nevydrží. Nastávající pomalé zdražování hypotečních úvěrů bude nejen pro nové klienty, ale i pro klienty refinancující.

Vývoj hypoték v roce 2020 a výhled na 2021 - Lukáš Frank

Přestože trh s nemovitostmi si drží ceny oproti průměrným výplatám Čechů velmi vysoko a to zejména v Praze a jejím blízkém okolí, je zájem o pozemky, domy i byty v těchto lokalitách opravdu enormní. Nejdříve budou pravděpodobně zdražovat fixace na 7,8,10 a15 let, které byly v posledních měsících takřka nejvýhodnější.

I když jsou nemovitosti drahým ''zbožím'' investice do nich se nadále vyplatí. Do budoucna je to jedna z vůbec nejjistějších investic, kterou nám trh naskýtá. V posledních měsících se v realitních kancelářích neohřály často ani předražené, nebo méně kvalitní nemovitosti. Vše jde ,,ruku v ruce'' s nedostatečnou výstavbou, neschválením územních plánů, i špatnou stavební legislativou. To vše má vliv na zvyšování cen i méně kvalitních nemovitostí.

Kde nás najdete

Vinohradská 2396/184
130 00 Praha 3

Zavolejte nám


Napište nám


Sociální sítě a myapartmentphone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram